Hakkımızda

Doğallığı Dünyaya Taşan Bir Lezzet

Nordes olarak, Türkiye’nin doğal lezzetlerini tüm dünyayla buluşturmak amacıyla iki farklı paydaşın ortak değerlerini tek bir çatı altında toplayarak, yeni hayalleri gerçek kılabileceğimiz bir girişimin kapısını araladık.

Bünyesinde farklı sektörlerden 23 şirket barındıran Norm Holding’in 50 yıllık tecrübesini ve gıda sektörünün 27 yıldır önde gelen üretici firmalarından olan Sardes Gıda’nın ihracat gücüyle dünya mutfağına kattıklarını rehber edinerek; 2023 yılında Nordes adı altında faaliyetlerimize başladık.

Ülkemizin, çeşit çeşit lezzeti en doğal yollardan bizlere sunma potansiyeli olan toprağına duyduğumuz inancı ve saygıyı Nordes’in değişmeyecek temel ilkesi olarak belirledik. Bu ilke ise bizi çok daha ileriye; dünyanın her noktasında, keyifle kurulan her sofraya, lezzetli bir dokunuş yapma hedefine götürdü.

Hedeflerimizin ilk adımı olarak Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz 27.423.90 m²’lik bir araziye yayılan üretim tesisimizde, ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen meyveleri yüksek kalite ve hijyen standartlarına uygun koşullarda işliyor; taşınması ve tüketilmesi aşamalarında doğallığından hiçbir şey kaybetmeyecekleri konservelerde tüm dünyaya sunuyoruz.

Avrupa’nın tüm ülkeleri başta olmak üzere; Japonya, Avusturalya, Yeni Zelanda, Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan gibi farklı coğrafyaların bambaşka damak tatlarına hitap edebileceğimize olan güvenimizi, attığımız her adımda yanımızda taşıyoruz. Çünkü bu toprakların sunduğu değerlerin, kaliteli işçilik ve emekle birleştiğinde ortaya çıkardığı lezzetlere tüm varlığımızla inanıyoruz.

Doğduğumuz topraklardan, paydaşlarımızdan ve çalışma arkadaşlarımızdan aldığımız güçle, lezzetin ve doğallığın izinde yürüyemeye ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz.

Türkiye’den Dünyaya Lezzet Dolu Bir Dokunuş

Tarımda ve Üretimde Sürdürülebilirlik

Nordes olarak aldığımız kararlarda ve attığımız adımlarda göz önünde bulundurduğumuz en önemli faktör, sürdürülebilir bir yaşamı mümkün kılmak. Dünyanın bizlere sunduğu en değerli kaynaklardan olan toprağı ve bu topraklardan yetişen mahsulleri geleceğe taşımamızın tek yolu ise, ekiminden işlenme sürecine kadar üretimin her adımını global sürdürülebilirlik politikalarına uygun bir şekilde gerçekleştirmek.

Doğallığı korumaya özen gösteren, topraktan aldığını toprağa geri verme anlayışına sahip üreticilerle çalışmamızın ve üretim tesislerimizde uyguladığımız çevreye duyarlı işlemlerin yegane sebebi; hayalini kurduğumuz sürdürülebilir dünyaya doğru atılan değişim adımlarının bir parçası olmak.